zoom_in

Szampon Equalibrio

Szampon regulujący pracę gruczołów łojowych.

Pojemność

Volume discounts

Category: Schorzenia

łojotok szampon łojotok equalibrio
Quantity Discount Unit price You save Buy
6 Log in Log in Log in  
12 Log in Log in Log in  
24 Log in Log in Log in  

Szampon Equalibrio

Polecany jest do przetłuszczającej się skóry głowy. Szampon posiada potrójną formułę działania – oczyszcza, seboreguluje i nawilża.

Biowektor glicyny zawarty w składzie oczyszcza zalegającą wydzielinę łojową i wyrównuje pH skóry. Biowektor glicyny jest uznawany za seboregulator lipidowy tzn. jest inhibitorem aktywności gruczołów łojowych i potowych. Ograniczona liczba wydzielanego sebum dezaktywuje obecność bakterii i innych drobnoustrojów. 
Seboregulującą rolę w szamponie odgrywa obecność wyciągu z Fomes Officinalis, który odpowiada za inhibicję gruczołów łojowych redukując produkcję sebocytów. Ekstrakt z Fomes Officinalis działa również ściągająco na pory, co pozostawia na długi czas prawidłową higienę okołomieszkową. 
Funkcję nawilżającą pełni alantoina i sulfopeptydy pochodzące z protein drożdży. Hydrolizowane proteiny drożdży są humektantem więc odpowiadają za stopień uwodnienia komórek skóry. Alantoina tworzy delikatny biofilm, który wyrównuje hydratację komórek warstwy rogowej tak, aby oczyszczone i wyregulowane gruczoły pozostawały  w homeostazie sebocytarnej. Alantoina odpowiedzialna jest również za niwelowanie podrażnień, przeczosów i przyspieszenie gojenia się ran.
 
Szampon wysycony jest witaminami z grupy B. Zawiera nikotynamid (witamina B3), pantenol (witamina B5), pirydoksyna (witamina B6), biotyna (witamina B7). 
Nikotynamid reguluje pracę gruczołów łojowych i wydzielanie sebum. Pantenol przyspiesza gojenie się ran i podrażnień poprzez stymulację aktywności fibroblastów. Pirydoksyna kondycjonuje procesy proliferacyjne komórek. Biotyna odpowiada za wygładzenie i nawilżenie skóry oraz zapobiega nawrotom zmian rumieniowo-złuszczających.

Szampon przywraca prawidłowe pH oraz równowagę sebostatyczną i hydrolipidową poprzez oczyszczenieregulację i nawilżenie. 

Polecany jest na: 
- łojotok,
- łojotokowe zapalenie skóry (ŁZS),
- hiperhydroza (nadpotliwość),
- nadreaktywność gruczołów,
- nadmierne wydzielanie sebum.

Stosowanie:
Umyć włosy szamponem. Dokładnie spłukać. Zaaplikować szampon ponownie. Pozostawić na 5-10 minut. Spłukać. Szampon nie zawiera parabenów, silikonów, kolorantów.

 

 

 

 

Specific References

No customer reviews for the moment.