zoom_in

Szampon Vitalis

Preparat hamujący wypadanie włosów z peptydowym kompleksem MPC™.

Pojemność

Kategoria: Schorzenia

wypadanie włosów szampon vitalis vitalis

 Szampon Vitalis

Dedykowany jest do intensywnego hamowania wypadania włosów.

Szampon Vitalis wzbogacony został o hydrolizowany kolagen, który dba o odpowiednią hydratację skóry i włosów. Jednocześnie pielęgnuje i nadaje włosom elastyczność.

Kompleks MPC™ zawarty w szamponie Vitalis jest opatentowaną formułą łączącą peptydy i cytokiny.

Ważną rolę w szamponie odgrywają zawarte w składzie cytokiny, które są typem białek sygnalizujących. Sygnały wysyłane przez cytokiny – „inteligentne molekuły” stymulują komórki macierzy do proliferacji. Dzięki czemu komórki brodawki włosowej hamują proces utraty włosów. Cytokiny wykazują działanie interdyscyplinarne i synergistyczne, co umożliwia wielu receptorom i ligandom aktywowanie szlaków biochemicznych odpowiedzialnych za tworzenie się keratyny (podstawowego budulca włosa).

Funkcja inteligentnej inicjacji procesów fizjologicznych w brodawce mieszków włosowych jest niezwykle ważna w przypadku długofalowej utraty włosa, ponieważ cytokiny „uczą” struktury molekularne regularnych procesów oraz nadzorują ich przebieg. Efektem tego jest powrót fazy anagenowej włosa do prawidłowego czasu jej trwania oraz systematyczna produkcja keratyny, czyli zachowanie prawidłowego wzrostu włosa. 

Polecany na:
- łysienie androgenowe,
- łysienie anagenowe,
- łysienie telogenowe,
- łysienie polekowe.

Stosowanie:
Umyć włosy szamponem. Dokładnie spłukać. Zaaplikować szampon ponownie. Pozostawić na 5-10 minut. Spłukać. Szampon nie zawiera parabenów, silikonów, kolorantów.

 

Szczegółowe referencje

Brak opini klientów