zoom_in

X-Folate™

Szampon X-Folate™ - drugi etap kuracji For Scalp Dandruff.

Pojemność: 250 ml.

Kategoria: Schorzenia

Szampon X-Folate™ jest drugim etapem kuracji For Scalp Dandruff.
Terapia For Scalp Dandruff dedykowana jest osobom borykającym się problemami skory głowy takimi jak: łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry, łupież, keratozy, grzybica. 
Celem terapii For Scalp Dandruff jest do oczyszczanie i zredukowanie nagromadzonych keratynocytów.
W przypadku autoimmunologicznych zmian skórnych, oprócz oczyszczenia i zredukowania nagromadzonych keratynocytów, ważna jest również redukcja stanu zapalnego. Stan zapalny, który towarzyszy np. łuszczycy czy łojotokowemu zapaleniu skóry głowy jest czynnikiem wzmagającym nieprawidłowości w procesach proliferacji.
Preparaty zawierają climbazol, który jest niezwykle ważny w redukcji kolonii grzybiczej Malassezia spp. Udowodnione zostało, że zwiększona obecność kolonii Malassezia spp na skórze głowy przyspiesza powstawanie łuszczycy i łojotokowego zapalenia skóry u pacjentów z predyspozycją do powstawania tych keratoz.
Drugi etap kuracji, szampon X-Foliate , zawiera 1% pirytronianu cynku, który znacząco wpływa na zachowanie prawidłowego środowiska mikroflory bakteryjno-grzybiczej skóry głowy.
Kuracja For Scalp Dandruff została również dedykowana do problemów z każdym rodzajem łupieżu.
Wyekstrahowane odpowiednie stężenia ekstraktów ziołowych połączone w jedną recepturę dają efekt oczyszczenia skóry głowy z łupieżu. Ekstrakty z lawendy, rozmarynu mięty, zielonej herbaty, eukaliptusa, aloesu, rumianku, akacji wzmocnione zostały witaminą E, pantenolem i alantoiną zapewniając odbudowę biofilmu skóry głowy. Efektem odbudowy biofilmu jest utrzymanie odpowiedniej hydratacji warstw skórno-naskórkowych, co bezpośrednio przekłada się na brak nadmiernej keratynizacji i krystalizacji. Skóra jest wolna od łupieżu.
Co uzyskasz dzięki terapii For Scalp Dandruff?
- redukcja łuski łuszczycowej,
- wyrównanie procesów proliferacji keratynocytów,
- wyrównanie procesów profliferacji sebocytów,
- inhibicja aktywności gruczołów łojowych,
- redukcja stanu zapalnego skóry głowy,
- redukcja świądu,
- redukcja rumienia.

Szczegółowe referencje

Brak opini klientów