zoom_in

X-Derma™

Szampon X-Derma™ - drugi etap kuracji For Scalp Dry.

Pojemność: 250 ml.

Kategoria: Schorzenia

Szampon X-Derma™ jest drugim etapem kuracji For Scalp Dry.
Terapia For Scalp Dry dedykowana jest osobom borykającym się problemami skóry głowy takimi jak: AZS, suchość skóry głowy, swędząca skóra głowy, wrażliwa skóra głowy, skóra głowy podatna na alergie. 
Celem terapii For Dry Scalp jest złuszczanie zrogowaciałego naskórka i utrzymanie prawidłowej hydratacji warstw rogowych skóry głowy.
Do procesów redukcji zalegającej keratynizacji wykorzystane zostało połączenie kwasu salicylowego z pirytronianem cynku i mentolem.
Aby utrzymać odpowiednie nawilżenie komórek skóry i prawidłową strukturę biofilmu, jako emolienty użyto następujących składników –olej jojoba, pantenol, ekstrakt z aloesu, ekstrakt z rumianku, ekstrakt z ogórka.
Taka kombinacja pozwala na uwodnienie komórek skóry głowy i jednocześnie zabezpiecza przed ponowną utratą transepidermalną wody. Jest to bardzo ważne w przypadku atopowego zapalenia skóry głowy lub problemów z suchością skóry głowy.
Kombinacja emolientów pozwala na prawidłowe wytworzenie płaszcza hydrolipidowego, który zabezpiecza skórę głowy przed nadmierną suchością. Osłabienie kondycji skalpu w wyniku braku płaszcza hydrolipidowego może powodować wypadanie włosów.
Drugi etap terapii, szampon X-Derma posiada w składzie apigeninę stymulującą mikrokrążenie w kapilarkach włosowych oplatających brodawkę włosa.   Produkt zawiera udoskonaloną formułę połączenia biotyny z tripeptydem, która wzmacnia zakotwiczenie mieszka włosowego w skórze głowy.
Co uzyskasz dzięki terapii For Dry Scalp?
- Redukcja efektów atopowego zapalenia skóry głowy,
- Odbudowa płaszcza hydrolipidowego skóry,
- Utrzymanie prawidłowej hydratacji komórek skórno-naskórkowych,
- Redukcja suchości,
- Redukcja zrogowaciałych komórek,
- Redukcja świądu,
- Redukcja rumienia,
- Redukcja stanu zapalnego skóry głowy,
- Redukcja pieczenia skóry głowy,
- Działanie przeciwalergiczne.
 

Szczegółowe referencje

Brak opini klientów